KURUMSAL

Coffeemania Franchising

HEMEN BAŞVUR

Neden KAHVE?

Dünyada petrolden sonra en çok ticareti yapılan ürün kahvedir. 

Kahve üretimi 2000 yılında 6.9 milyon ton iken 2015 itibariyle 9.3 milyon tona ulaşmıştır. Bu da günlük kahve tüketimini kişi 1,2 trilyon fincan kahveye çıkartmıştır. Türkiye’de ise kahve tüketimi oranı yıllık 45 bin ton yani 6,5 milyar fincan kahvedir. Bu da günlük 17,7 milyon fincan kahveye eşittir. 

Kahvenin mucidi ve dolayısıyla ilk tiryakileri Etiopia’da yaşayan keçiler olmuştur. MS. 8. Yüzyılda fark edilen bu kiraza benzer parlak kırmızı meyve, içeriğindeki kafein sebebiyle  verdiği zindelikten dolayı çok farklı yöntemlerle tüketilmiştir. Nihayetinde kavrularak havanda dövüldükten sonra suda demleme metodu keşfedilmiş ve günümüze kadar gelmiştir. İçinde bulunduğumuz dönem itibariyle teknolojinin imkânları da kullanılarak hazırlanan birbirinden lezzetli, nitelikli kahveler, günlük hayatımızın vazgeçilmezleri arasında yerini almıştır.

 

 

NEDEN KAFE?

Kafeler, tüm dünyada sosyal bir ortam olması sebebiyle herkes tarafından tercih edilen en aktif buluşmak noktalarıdır. Kafe insanların, lezzetli tatlarla keyifli vakit geçirirken, aynı zamanda istirahat da edebilecekleri rahat bir ortam sağlar. 

Kafe, keyfin ve lezzetin durağıdır. 

Coffeemania ise hayatın.

NEDEN COFFEEMANİA?

Coffeemania kaliteli kahve kültürünü dünyanın ulaşılabilecek her noktasına taşımak amacıyla, bir grup kahve sevdalısı tarafından 2009 yılında kurulmuştur. 30 yılı aşkın mesleki birikimin ardından bir araya gelen profesyonel ekibi, 2013 yılında kendi kavurma tesisini açmıştır. Coffeemania, kaliteli kahvenin yanında, her şubesinde aynı standart lezzeti yakalamayı hedefleyerek oluşturduğu menüsüyle, dünya mutfağından farklı tarifler ve enfes tatlılar sunmaktadır. Kaliteden ödün vermeyen duruşu ve güvenli büyüme prensibi sayesinde Coffeemania’nın, 2009 yılında 4 şube ile başlayan bayilik verme süreci 2016 yılı itibariyle Türkiye’de 60 şubeye ulaşmıştır. 1160 toplam çalışanı, ortalama 989.000 aylık sabit müşterisiyle, dünya standartlarında bir hizmet anlayışı yürüten Coffeemania’nın Malezya’da da 3 şubesi bulunmaktadır.

DÜNYADA

COFFEEMANIA

Dünyada Coffeemania tescili olan ülkeler şu şekildedir:

TÜRKİYE, MALEZYA, ENDONEZYA, FİLİPİNLER, GÜNEY KORE, FAS, AVUSTRALYA, MAKEDONYA, HIRVATİSTAN, SIRBİSTAN, HİNDİSTAN, SUUDİ AR ABİSTAN, KUVEYT, LÜBNAN KARADAĞ, BELÇİKA, HOLLANDA, LÜKSEMBURG, FRANSA, ÇİN CUMHURİYETİ, KAZAKİSTAN AZERBAYCAN, YUNANİSTAN, GÜNEY KIBRIS, İRAN, MISIR, BOSNA HERSEK

COFFEEMANIA

MERKEZ OFİS

Alanlarında uzman 25 kişilik kadrosu ile Coffeemania, 800 metrekareye yayılan keyifli çalışma ortamında, mimari, iş geliştirme ve kreatif ajans gibi farklı departmanlarıyla profesyonel hizmet vermektedir.

 

MARKA KAHVE ÜRETİMİ

Kahve üretiminde en iyisini hedefleyerek 2013 yılında kurulan, Kahvem Kahve Kavurma Tesisi’nde, en kaliteli kahve çekirdekleri dünyanın farklı bölgelerinden yeşil olarak temin edilir, en son teknolojiye sahip kavurma makinelerinde özel tekniklerle kavrularak, ayda 14 tona ulaşan üretim sağlanır. Kahvem Kahve Kavurma Tesisi, Avrupa’nın kahve tüketimi konusunda lider ülkelerinden Almanya’nın gurme kahve kavurucular loncası Deutsche Röstergilde’nin Almanya dışındaki tek üyesidir. Deutsche Röstergilde’nin üyelik kriterleri ise şu şekildedir: Yüksek kalitede çiğ kahve kullanımı, adil çekirdek temini, geleneksel yavaş kavurma (minimum 12 dakika), düşük kavurma sıcaklığı (maksimum 240 derece), hava ile soğutma, her zaman ziyarete açık kavurmahane.

ALTIN MADALYALI

KAHVE

Coffeemania’nın Mania Blend ve Espresso Portugal Blend kahveleri, Alman Gurme Kahve Kavurucular Loncası Deutsche Röstergilde’nin her yıl düzenlendiği ve en iyi gurme kahvelerin yarıştığı Kahve Tadım Yarışması’nda 2015 altın madalya kazanmıştır.

Toplamda kavrulmuş 75 filtre ve 75 espresso kahve çekirdeği aynı tadım turlarında aynı koşullar altında hazırlanarak ve kör tadımla denenmiş, 'saflık, koku, aroma, asitlik, armoni ve bütünlük' unsurları üzerinden değerlendirilmiştir. Coffeemania, yarışmaya Almanya dışından katılan ve altın madalya kazanan ilk Türk markasıdır.

COFFEEMANIA ÜRÜNLERİ

Kahve

Kaliteli kahve çekirdeklerinden üretilen ve Coffeemania özel harmanıyla hazırlanan en lezzetli kahveler, birbirinden özel sunumlarla Coffeemania menüsünde yer alır. (menüsünün gözdesidir:))

Tatlı

Coffeemania menüsünde yer alan, her damağa hitap eden lezzetli ve taze tatlı çeşitleri, pasta, cheesecake, waffle ve dondurma seçenekleriyle misafirlerimizin beğenisine sunulur.

Diğer içecekler 

Coffeemania özel harmanıyla hazırlanmış kahveler, özel çaylar ve mevsim meyveleri usta baristalarımızın tarifleriyle bir araya getirilir ve en özel sunumlarla servis edilir.

Yemek

Kahvaltı, ara öğün ve akşam yemeği için seçilmiş, dünya mutfağından en özel tarifler, Coffeemania’nın usta aşçıları tarafından özenle hazırlanır, birbirinden farklı sunumlarla servis edilir. 

Shop

Misafirlerinin, yöresel filtre kahveler, french press, kid drink gibi özel Coffeemania ürünlerine rahat ve hızlı erişebilmesi için, Coffeemania’nın her şubsinde shop bölümü yer alır. 

 

 

ŞUBELER

Coffeemania şubeleri, Cadde, AVM ya da corner mağaza seçenekleriyle, bulunduğu lokasyonun ihtiyacına göre tasarlanır ve böylece mükemmel hizmet anlayışıyla hayata geçer.

COFFEEMANIA

KALİTE STANDARTLARI

Standart Operasyon Prosedürü (SOP)

Coffeemania şubelerinin, kafe yönetiminde ihtiyacı olabilecek tüm soruların cevaplarını sunan 237 sayfalık standart operasyon prosedürü kitabıdır.

Coffeemania Bar ve Mutfak Rehberi

Bar ve mutfak menüsündeki tüm reçetelerin yer aldığı rehber kitaplar, personele bağımlı kalmadan, tüm şart ve koşullarda standart lezzet, mükemmel sunum için firesiz bir yöntem sağlar.

 

COFFEEMANIA EĞİTİM

VE DENETLEME

Sürekli gelişen ve yenilenen marka olma bilinciyle, Coffeemania’nın profesyonel ekip desteği, Coffeemania şubelerinin kurulumdan itibaren her aşamada yanında olur. Marka prestijinin korunması ve işletme sahibinin maksimum kar sağlayabilmesi için, sürekli olarak denetleme ve eğitim desteği sağlanır.

COFFEEMANIA SEVKİYAT SİSTEMİ

Coffeemania’nın, tek bir noktadan tüm şubelere erişim sağlayabilen geniş servis ağı, tedarik sırasında yaşanacak tüm olası sorunları ortadan kaldırır.

MENÜMANİA

Altı ayda bir mevsimsel olarak yenilenen Coffeemania menüsünün tüm içeriği uzman mutfak kadrosu tarafından hazırlanır, en iyi donanım kullanılarak fotoğraflanır ve tasarım ekibi tarafından son haline getirilir. Böylece Coffeemania misafirleri, her mevsim taze ve lezzetli seçeneklere kolaylıkla erişim sağlar.

MAGAZİNMANİA

Coffeemania’nın dergisi Magazin Mania; spormania, sinemania, trendmania gibi konu başlıklarıyla menüsünün arkasında yer alır ve altı ayda bir yenilenen içeriğiyle Coffeemania misafirlerine keyifli bir okuma deneyimi sunar.

MİMARİ EKİP / SÜREÇ

Coffeemania’nın her bir şubesinde, müşterilerine aynı kaliteyi sunabilmek amacıyla oluşturduğu kalite standartları, bünyesinde bulunan So Mimarlık ekibi tarafından uygulanır. Sektöründe uzun yıllardır deneyimli mimarlık ekibi, süreç boyunca ihtiyacınız olacak her bir mimari detayı en iyi şekilde tasarlar, en kaliteli malzemeler ile en uygun fiyatlara sunar. İşletmede kullanılan makine parkı, en kaliteli markalardan tedarik edilir. Böylelikle, en iyi yiyecek ve içecekler bu şekilde hazırlanır ve mükemmel bir şekilde servis edilir.

MARKETING / KREATIF

Reklam Gurmesi

Coffeemania bünyesinde bulunan kreatif reklam ajansı Reklam Gurmesi, gastronomi alanında uzmanlaşmış ve sadece bu alanda hizmet vere tasarımcı ekibiyle, reklam, tanıtım ve kurumsal kimlik konularındaki her ihtiyacınıza hızlı ve yaratıcı çözümler üretir.

Çözüm Ortakları

Birlikte çalıştığımız ve her biri kendi alanında uzman ulusal ve uluslararası markalar, her şubemizde aynı kalitede ve standart lezzetle ürünler sunmamızı sağlar.

BEN DE COFFEEMANIA’LI OLMAK İSTİYORUM!

Bayilik Süreci

Yatırımcı aşağıda yer alan formu doldurur. Aklınıza takılan tüm sorular için SSS bölümüne göz atabilirsiniz. Coffeemania iş geliştirme danışmanlarının yapacağı değerlendirme sonucunda, tüm koşulların uygun bulunduğu yatırımcıya bir ön görüşme randevusu verilir. Ön görüşme için belirlenen günde Coffeemania danışmanları ile yatırımcı bir araya gelir. Mutabakat sonucu sözleşmenin de imzalanmasıyla “uzun sürmesi hedeflenen” Coffeemania’lı hayat başlar. Coffeemania ekibi mağaza açmaya uygun ölçütteki seçenekleri yatırımcıyla birlikte değerlendirir. Doğru nokta belirlendiğinde So Mimarlık ekibi röleve alıp, proje çizimlerini gerçekleştirir. Daha inşaat başlamadan bitmiş halinin sunumunu yapar. Uygulamacı ekiple proje üzerinde çalışan mimarlarımız yatırım bütçesini çıkarır. Mimar ve uygulamacı ekip öngörülen tarihte işletmeyi “anahtar teslim” olarak yatırımcıya teslim eder ve yatırımcı Coffeemania’lı olmanın tadını çıkarır!

 

Top
HEMEN BAŞVUR

Franchising Başvuru Formu